Duizenden verenigingen vanaf 19 september in actie tijdens Grote Clubactie

Verenigingen zijn van grote waarde voor de Nederlandse samenleving, maar hebben financiële slagkracht nodig om sterk en vitaal te blijven. Vanaf zaterdag 19 september komen daarom leden van duizenden verenigingen in heel Nederland in actie tijdens de Grote Clubactie. Ze verkopen loten om hun clubdoelen mogelijk te maken.

Duizenden verenigingen vanaf 19 september op pad voor hun vereniging

Verenigingen van grote maatschappelijke waarde
Hoe belangrijk sterke verenigingen zijn, gaat verder dan hun betekenis voor de eigen leden. Eerder dit jaar liet de Grote Clubactie onderzoek doen naar de maatschappelijke impact van sportverenigingen. Uit het Landelijk Impactonderzoek Sportverenigingen blijkt dat de bijna 26.000 sportverenigingen in Nederland naar schatting jaarlijks €14,1 miljard aan maatschappelijke waarde opleveren.

Sportclubs zijn plekken waar mensen elkaar ontmoeten, waar vrijwilligers, ouders en buurtbewoners samenwerken en waar sociale contacten ontstaan. Ze dragen bij aan een gezonde leefstijl, helpen eenzaamheid te verminderen en versterken de sociale samenhang in buurten en dorpen.

Molkenboer: “Of het nu gaat om sport, cultuur of andere vormen van verenigingsleven: verenigingen zijn plekken waar mensen samenkomen, elkaar leren kennen en zich samen ergens voor inzetten. Tijdens de Grote Clubactie zie je die kracht ook terug: leden zetten zich samen in om iets mogelijk te maken voor hun eigen club. Zo helpen we verenigingen om sterk en vitaal te blijven.”